Логотип судоходной компании Укрферри Карта паромных линий судоходной компании Укрферри

О компании

Морской форум

Ukraine Maritime Forum - Украинский МОРСКОЙ ФОРУМ

Контакты

Адрес: 4а, Сабанский пер., г.Одесса, 65014, Украина

Email: ukf@ukrferry.com
Email: charter@ukrferry.com

Факс: +380(482)348-_297
Факс: +380(482)348-_108

Диспетчер

Вопросы касательно перевозок, расписания, тарифов.

Телефон: +380(482)34-_82-96

Приемная руководителя

Телефон: +380(482)34-_40-59

Отдел кадров

Телефон: +380(482)34-_86-31
Телефон: +380(482)34-_86-58

Как нас найти?

Как нас найти?

Уже в продаже

«Морская Энциклопедия Одессы» Вся история морской Одессы в одной книге

Вся славная история морской Одессы в одной книге!

Счетчики

500 миль теплоходом, що не боїться шторму

Знаєте, скільки я вислухала порад та відмовок від друзів перед тим, як зважитися на цю подорож? І що нападе морська хвороба, і що не буде попутного вітру , і що літаком швидше, і компанія може не скластися. Не вірила, й годі! Твердо знала: добре почуватимусь і в морі, і на не таких далеких, зате притягальних берегах, і з колегами цікаво буде спілкуватися, й на попутників пощастить. Бо до Грузії потрапити хотілося. Дуже. Чула, що там приймають гостей, як рідню, бо люблю грузинський джаз у виконанні Ніно Катамадзе, бо щоразу лечу на концерт національного балету Сухішвілі, який залюбки гастролює Україною, бо нещодавно частував кіровоградців оперним співом президент фонду «Таланти світу» Давид Гвініанідзе…А хто не чув про кавказькі страви – хачапурі, соус ткемалі, сири, бастурму?

Словом, магнітів, аби побачити Грузію, назбиралося достатньо. Переважив такий: до її берегів ми дістанемося Великим шовковим шляхом. Саме над пожвавленням активності транспортного та пасажирського сполучення цим напрямком працюють причорноморські держави, передовсім Україна та Грузія. Сприяють цьому судноплавна компанія «Укрферрі», на чий теплоход «Грейфсвальд» ми й зійшли на борт, аби подолати близько 500 миль. Прес-тур обіцяв багато відкриттів.

Хоч кіно знімай!

Не думайте, що це круїзне судно, на якому бари й дискотеки, киплять розваги. Передовсім призначення судна – вантажні перевезення, для цього тут є дві палуби, де вміщаються залізничні вагони, TIRи, легкові автівки. Улітку збільшується потік мандрівників на власних машинах, які прямують до Грузії й навпаки, а ще велосипедистів, яким кортить об’їздити цікавущу країну. Чим же займатися? Хтось читає, хтось відсипається, а групки водіїв (схоже, вони давно перезнайомилися) грають у нарди.

Похвалю кухню: годують смачно, різноманітно, доброго ранку бажають усім по селектору, так само в кожній каюті звучить запрошення до ресторану. А вже порції! Воно й не дивно, бо калорії розраховують на міцних чоловіків, які точно не бояться набрати пару кілограмів. Не боявся цього й наш журналістський десант, бо ми не гаяли часу: знайомилися, брали інтерв’ю, прагнули дізнатися більше про особливості перевезень, вантажі, про престиж навчальних закладів, де готують фахівців для флоту, про досвід бувалих моряків. І отримали всього цього сповна, заміняючи подеколи сон на спілкування навколо лаваша й лимонаду.

Уже на зворотній дорозі журналісти потрапили у «мозковий центр» теплохода, дізналися про порядок «дорожнього руху» на морі, а це правило правої руки. Невеличкій пасажирський корабель мав дати дорогу «Грейфсвальду», однак так штормило, що це могло обернутися бідою для судна й пасажирів. Тому кремез ввічливо поступився, оскільки спокійно витримує натиск хвиль. Його пасажирам, завдяки масі судна, хитавиця не дошкуляє. Принаймні, ми витримали плавання без хапання за таблетки. А якщо комусь ставало зле, виручала кава з бару, вихід на верхню палубу, а за бортом частенько радували просто кіношними стрибками дельфіни, та грузинське вино. Молоде й не хмільне, - чистий сік.

Надійний берег для моряка

Приємно було чути від досить молодої команди: на ринку фахівців високу ціну мають випускники Одеської та Миколаївської мореходок. Кадетів, які навчаються на останніх курсах, беруть на практику, під час якої до них придивляються, прицінюються. І якщо море – твоє покликання, ти себе зарекомендуєш, шанс піти у велике плавання є. Інший бік справи – соціальна захищеність цих спеців, забезпечення житлом, адже час від часу вони здають вахту та сходять на берег, тож їм потрібен твердий грунт під ногами. Передовсім – свій дах. Така турбота про висококласних спеціалістів має бути державним клопотом.

Статус «Укрферрі» як національного перевізника нині досить високий, бо компанія займається вантажопасажирськими перевезеннями в акваторії Чорного моря понад 15 років, а конкуренція спонукає тримати високу планку. Ще один успішний напрямок - забезпечення екіпажами іноземних суден, адже українські моряки-офіцери високо цінуються за кордоном, тож працюють на сучасних морських суднах різних типів. Клієнтами «Укрферрі» є сотні великих, середніх і малих компаній і підприємств України, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Росії, Білорусі, Молдови, Казахстану, країн Європейського союзу, Туреччини та інших країн.

Щоправда, вже не перший рік журналісти (а перевізник з ними погоджується) нарікають на «роздутий» штат контрольних служб у портах. Через це гається дорогоцінний час, а його економія та зручність – козир для вибору морського шляху для габаритних вантажів. Затримує подорож і необхідність заправлятися на рейді, бо для цього треба «відчинити» кордон. Проте усі ці моменти не вирішує окремо взята компанія, - це питання міжнародних відносин, морського права. І хоча судно ходить під панамським прапором (є на флоті «зручні» прапори, де замішана економіка), дух і загартованість у нього – патріотична, українська. Хоча пасажирами тут – до 14 національностей, і до всіх треба свій підхід: кого спокійно можна селити в каютах поряд, кого не можна садити за одним обіднім столом, бо розмова може вихлюпнутися у політичний конфлікт…Ні, таке трапляється не часто, адже для водіїв теплохід стає другим домом, а при поломці в дорозі кодекс цього братства вимагає виручати одне одного, все ж служба безпеки – завжди напоготові. Здавалося, що старший інспектор по загальній безпеці взагалі не спить, або ж прокидається раніше за всіх. Мені довелося чути, як Олександр Сагайдак терпляче пояснював водіям, які гарячкували, причину вимушеної стоянки в морі: «Підвищувати голос в жодному разі не можна, виручає тільки витримка і холодна голова. Інакше…» Нам дуже кортіло дізнатися, чи були НП на борту цього судна. Були. Наприклад, один пасажир впав у кому на всю ніч через спиртне та наркотики. Довелося чоловіка рятувати (у складі команди є лікар), а потім передати в іміграційну службу Криму. Переживали, але все обійшлося.

А у фурах – мандарини та коньяк

Основні вантажі – мандарини, зелень, хурма, лимонад (ох і смачний напій), мінералка «Боржомі». Не в сезон з Грузії пливуть, в тому числі й для транзиту через Україну, знамениті грузинські вина та коньяки. А з наших берегів до Грузії та Вірменії курсують обладнання, кондитерські вироби, масло, м’ясо, худоба. Навіть наше згущене молоко охоче купують на Кавказі!

Звісно, ми не могли зазирнути до фургонів нашого рейсу, проте водії охоче ділилися, що саме везуть, двічі на день (а для спуску на вантажну палубу відведений спеціальний час, і протипожежна безпека тут на найвищому рівні) перевіряючи фури, холодильні установки. Бо від температурного режиму залежить збереження вантажу, відповідно, заробіток фірми та водія. На судні саме далекобійники відповідають за крупні вантажі – і за вагою, і за вартістю.

Чисте море та закон порятунку

Окремо слід сказати про враження від теплоходу: його довжина 192 метри, висота приблизно як у п’ятиповерхового будинку. Занесений до Книги рекордів Гіннеса як найбільший залізничний паром світу. Максимальне завантаження – вісім тисяч тонн, споживає 20 тонн палива на добу. Названий на честь одного з міст Німеччини, де був виготовлений. Мета команди – максимальна економія палива, а принцип перевезень: комфорт не на шкоду безпеці.

Надзвичайно цікавою була екскурсія до рульової рубки та знайомство із командою. У центрі керування судна безліч приладів, на столі – паперові карти, виручає й електронна мапа. Звісно, вести судно допомагають нові комп’ютерні технології, а підтримувати його у справності - щорічний плановий ремонт у доці. Нас запевнили, що теплохід має німецьку якість, а оскільки курсує у малосолоному морі, команда за ним доглядає на совість, то ще з піввіку пропрацює. Ми дізналися про те, що судно від судна має йти на безпечній відстані в милю (1,8 км), проте є шляхи, де кораблям доводиться тіснитися. За інтернаціональними правилами, зайві перемовини між суднами заборонені, аби не вносити в рух плутанини. Правил класичної навігації дуже багато, і кожен випускник мореходки має знати їх, як таблицю множення.

Тепер я знаю, навіщо цьому велетню два якорі: для надійної фіксації, адже при погрузці судно різко змінює осадку. Знаю, що 14-17 секунд – комфортний період хитавиці, що має це судно завдяки розміру. Звісно, мова не йде про шторми. От ви знаєте, чим особливе Чорне море? Не хвилями, бо тут вони переважно короткі, і ця махина їх ріже та йде, мов праска, а присутністю сірководню, що піднімається з дна. У спеку море може загорятися…Тож від зміни клімату, втручання людини в довкілля (на жаль, не завжди грамотне та далекоглядне) потерпають і моря-океани, що вкривають планету. Тому хочу повторити заклик до пасажирів: не викидайте сміття за борт! Разом зробимо море чистим!

Чимало подробиць про службу розповів капітан Ігор Миколайович Іванов. Він знає, скількох змін зазнав флот, як падало навантаження, відбувалося переформатування маршрутів. Пригадав, що у 90-х роках на круїзи до Туреччини та Сирії за квитками черга стояла! Потім почався розвал флоту, екіпажі скорочували, безцінні кадри йшли торгувати…Йому, бувалому і в Антантиці, де «сідлав» хвилю, і місяцями баражував з командою у заданому квадраті для досліджень погоди, складно було прийняти згортання наукових рейсів. Їхні екіпажі навіть вантажниками у портах працювали…Тепер капітана обнадіює відродження флоту, прагнення держави до піднесення престижу України як морської країни:

- Я все життя на флоті, тож далекий від політики, зате досвіду за плечима… На морі головний - закон порятунку. Тож засуджую «дикий» бізнес, коли далекі від цієї сфери люди купують судно, не перевіряють його технічну справність, крізь пальці дивляться на безліч вимог, а потім... трапляються трагедії. Такого не повинно бути!

І всі ми з цим погодилися. Додам, що «Грейфсвальд» здійснює по два швартування на тиждень. А вписатися у вузький коридор причалу, по секрету сказали нам помічники кепа, - найвищий пілотаж. І нам закортіло потиснути капітану руку. За його спокій, посмішку, за безаварійний стаж.

А ще мріється знову ступити на борт цього судна, де почувалися затишно й упевнено, з яким постійно «зайцями» кочують ластівки, сови та соколи. Отака на морі виручка!

Тетяна КОРІНЬ, «КП»

Другие новости:

Все новости

Услуга

ОН-ЛАЙН БРОНИРОВАНИЕ

Запрос cтоимости

Запрос стоимости на перевозку ж/д вагонов Запрос стоимости на перевозку контейнеров
ж/д вагоны контейнеры
Запрос стоимости на перевозку грузовых ТИР Запрос стоимости на перевозку легковых автомобилей и мотоциклов
ТИРы легковые а/м
Запрос стоимости на перевозку пассажиров Запрос стоимости на перевозку разных палубных грузов
пассажиры другие грузы

CrewManager

CrewManager программа для крюинговых агенств

Новости

Авторитетный шведский судоходный журнал «Shippax Info» опубликовал статью о «Укрферри»

Авторитетный шведский судоходный журнал «Shippax Info» опубликовал статью о «Укрферри»

СК "Укрферри" отмечена наградой 2-го одесского инвестиционного форума «5Т»

СК "Укрферри" отмечена наградой 2-го одесского инвестиционного форума «5Т»

Би-Би-Си на Черном море: Рейс начинается

Би-Би-Си на Черном море: Рейс начинается

16 декабря 2016 года судоходная компания «Укрферри» отметила знаменательную дату 20-и летие паромной переправы Украина-Грузия.

16 декабря 2016 года судоходная компания «Укрферри» отметила знаменательную дату 20-и летие паромной переправы Украина-Грузия.

Возобновлено морское пассажирское сообщение между Украиной и Турцией !

Возобновлено морское пассажирское сообщение между Украиной и Турцией !

Все новости

   
Любое использование материалов допускается только при наличии гиперссылки на сайт www.ukrferry.com
Все права защищены ООО «Судоходная компания «Укрферри»